Onena Dats' at the EXPO 2020, DUBAI.

https://wz.lviv.ua/life/449795-u-kozhnii-sukni-brendu-olena-dats-ie-elementy-ukrainskoi-vyshyvky

Changing the skylines.

 Українська дизайнерка Олена Даць представила нову колекцію на Всесвітній виставці EXPO2020 у Дубаї.

На Всесвітній виставці «Експо-2020» у Дубаї, протягом 12-18 грудня, українська дизайнерка Олена Даць представила нову колекцію “Changing the skylines “. 

Український павільйон на виставці цього разу демонструє унікальність та самобутність нашого народу крізь призму сучасних технологій, і колекція Олени Даць чудово гармоніює із цією концепцією, адже частину елементів суконь дизайнерки виконали на 3D-принтері. Ці елементи – фрагменти української вишивки, яка є і своєрідним оберегом, і концептуальним доповненням, грамотно вплетеним в ідею кожної сукні бренду Olena Dats’.

Слово “sustainable” (стійкий) є одним зі слоганів «Експо-2020». А що може бути більш постійним та цінним, ніж арт-об’єкти, які базуються на константах, перевірених часом, та інноваційному мисленні й свіжому сприйнятті автора?

Сукні, які створила дизайнерка, – немов креативні скульптури. Вони надають нового значення простору, у якому з’являються. Це сукні для мрійливих, яскравих, жіночних. Впевнених у собі. Наповнених. Це образи для тих, хто вміє адаптуватися до турбулентності сучасного світу і має сміливість самостійно окреслювати свої горизонти. 

Фон для фотосесії обрали також символічно – “Opportunity gate” – лише ті, кому комфортно зі собою, дивляться на світ достатньо широко, щоб бачити, де на лінії горизонту розташований вхід можливостей. 

«Початком своєї карєри я вважаю участь в «Експо-1998» у Лісабоні. Тоді ЮНЕСКО обрало менеяк представницю України для участі в показі «Світ для майбутніх поколінь: поза простором часом та океанами…» Мою сукню з цієї події викупив японський музей костюму в місті Кобе для перманентної експозиції. Відтак, тему інновацій я вважаю «своєю», уже понад 23 роки вона є наскрізною у моїй творчості. 

Кожен вибір – це можливість перейти на новий рівень і шанс запросити у наше життя зміни, про які ми мріємо. 3D-друк – технологія, перевірена часом, і вона дозволила мені розширити межі простору та загальних методів конструювання і створення одягу у моїй новій колекції. 

Мене завжди цікавив просторовий вплив форми, ефект, який вона створює і те, як форма впливає на поведінку, оточення і навіть, можливо, на нашу долю. 

Працюючи над цією колекцією я знову пережила чарівний та містичний момент, коли з площини зітканого полотна народжуються скульптурні просторові образи. Коли створюєш конструкцію, без якої прикладні вироби просто неможливі, навіть якщо ця конструкція непомітна. Мабуть, це один із найцінніших моментів, які може пропустити через себе той, хто творить. Я відчувала це у 2006 році, коли створювала колекцію, надихнувшись мистецтвом орігамі, і відчуваю тепер, уже на іншому рівні. Нова колекція – це нові історії, нова енергія, нові ідеї, які несе кожна річ. 

Обрана технологія дала мені певну незалежність як авторці. Адже фантазія – безмежна, хоч вона часто стикається з перепонами, які диктують ті, хто допомагає втілювати задуми. Ми уже переконались, що віртуальний світ – безмежний. Хоча тактильні відчуття залишаються для мене основними, мені сподобалось знаходити і додавати до них нові відтінки. Більшість моїх суконь, ніби відірвані від землі, позбавлені гравітації. Тканини леткі і залишають простір для природності. Динаміка стала основою відносин між елементами сукні. 

Подорожі, захоплення сучасною архітектурою, те, як по-різному ми бачимо небо у різних куточках світу, адже погляд художника завжди спрямований у далечінь, наштовхнули мене на думку, що людина, обираючи певний образ, обирає і те, чим буде наповнений її мікрокосмосрозкриває досі небачені грані себе в очах того, хто на неї дивиться; наповнює новим змістом той ландшафт, у якому перебуває і змінює горизонти власного сприйняття та можливостей». – Пояснює свій задум дизайнерка Олена Даць.